• česky

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA

V okolí Chaty na Horečkách se nachází několik lyžařských středisek, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.  Areály nabízí mnoho lyžařského vyžití, ale také volnočasové aktivy například sáňkování, skialpy a dětské parky. Na místních sjezdovkách si užijí děti i dospělí.

střediska

turistika

Obec Frenštát pod Radhoštěm se nachází v Moravskoslezských Beskydech v okrese Nový Jičín. V Beskydech si užijete nádhernou přírodu a hory. Nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm se nachází Pustevny - ideální pro rodinný výlet.

Beskydy

frenštát pod radhoštěm


Za navštívení stojí dva kostely, farní sv. Marina i kostel sv. Jana Křtitele. Významnou památkou města je kašna se sochou Neptuna a sloup Panny Marie z roku 1686 a barokní sochy Jana Nepomuckého a sv. Floriana. Výhled na  Frenštát pod Radhoštěm si můžete užít při prohlídce Radniční věže. 

Další zajímavosti

štramberk

Zřícenína hradu Štramber, jehož původ není znám, a který měl, jak praví pověst, původně stát na protějším vrchu Ktouči, stavbu však překazili trpaslíci z jeskyně Čerová díra. Štramberská Trúba je věž původního štramberského hradu, založeného koncem 13. století. V roce 1783 se část hradu zřítika a byla rozebrána. Při návštěvě Štramberka nezapomeňte ochutnat známé Štramberské uši. 

 

více informací o štramberku